Monkey Fist - Nylon

Jméno: Opičí pěst
Cena:400,- Kč


Opičí pěst je opletená kovová koule na řemínku. Zbraně tohoto typu mají nejen v číně dlouhou tradici. Ať již se podíváte na těžké koule na dlouhé šňůře sloužící i ke srážení obrněných jezdců z koní nebo kovová vajíčka zašitá do dlouhých rukávů čínských oděvů, jednalo se vždy o populární obranný prostředek.
V dnešní době představuje Opičí pěst například elegantní přívěšek na klíče, který v případě potřeby splní obrannou funkci s překvapivou efektivitou.
Opičí pěst nabízíme v různých průměrech kuliček a délkách řemínků. Standardní délku řemínku doporučijeme okolo 25 cm. S touto délkou nehrozí, že byste se sami uhodili do lokte a kulička při zpětném pohybu rychle ztrácí sílu, takže se nemusíte obávat vlastního zranění. Přitom však má již dostatek kinetické energie aby zastavila jakéhokoliv útočníka.
Opičí pěsti vyrábíme z různých materiálů (paracord, voskovaná bavlněná šňůra - tenčí i silnější a kůže) a několika průměrů kuliček.
Nejmenší efektivní průmě kuličky je 1,9 cm a zásah touto opičí pěstí, ačkoliv velice bolestivý má malou pravděpodobnost zranění. Kulička s průměrem 2,3 cm již dokáže rozbít cihlu a kulička 2,5 cm rozbije při troše cviku skoro vše co se ji postaví do cesty.
Opičí pěsti vyrábíme i v různých barvách.